هولدینگ خودروی جیلی
( نویسه‌های چینی ساده : 吉利汽车 ؛ نویسه‌های چینی سنتی : 吉利汽車 ؛ پین‌یین : Jílì Qìchē )
یک شرکت خودروسازی چینی است که پس از بی‌وای‌دی ، چری و گریت وال ، چهارمین شرکت بزرگ خصوصی چین است . شرکت مالک جیلی ، گروه هولدینگ جیلی است که ساخت خودرو را از سال ۱۹۸۶ در شهر تایژو استان چجیانگ آغاز کرد .
درباره جیلی
شرکت Geely International Co . در سال ۱۹۸۶ با هدف تحقیق و توسعه ، طراحی و تولید خودروهای با کیفیت و دوستدار اکوسیستم تاسیس گردید . این شرکت در حال حاضر یکی از ۱۰ تولید کننده برتر خودرو در کشور چین است و از سال ۲۰۰۵ میلادی سهام شرکت Geely به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای خصوصی تولید کننده خودرو در بورس هنگ کنگ عرضه می گردد . در طی ۱۰ سال گذشته شرکت جیلی با رشد فزاینده ای در بازار خودرو توانست رتبه نخست رشد را در بین باقی شرکتهای خودروساز چینی بدست آورد . این رشد به واسطه نوآوری ، خلاقیت ، برنامه ریزی و سرمایه گذاری هدفمند بدست آمده است . دفتر مرکزی شرکت geely در هانگژو مرکز استان ژیژیانگ می باشد . فرایند تولید و مونتاژ گیربکس ، موتور و خودرو جهت تولید محصولاتی با کیفیت و به صورت کاملا رباتیک در سراسر کشور چین در ۶ مرکز صورت می پذیرد . تامین بخش اعظمی از قطعات به کار رفته در محصولات این شرکت به خصوص بخش ایمنی توسط تامین کنندگان برتر اروپایی صورت می پذیرد و همچنین خودروهای تولیدی این شرکت دارای تاییدیه های متعددی از شرکتهای ارزیابی کننده کیفیت خودرو می باشند . از سال ۲۰۰۷ میلادی شرکت Geely تامین کننده تاکسی های شهر لندن بوده و همچنین درسال ۲۰۱۰ موفق به خرید سهام شرکت Volvo در بخش خودروهای سواری گردیده است .
همچنین برخی از خودروهای تولیدی این مجموعه توانسته اند استانداردهای کیفی ایمنی اروپا ( Euro-Ncap ) را کسب کرده و در برخی از کشورهای اروپایی نیز به فروش برسند .